GOK-wydarzenia

Folklorystyczne występy

Zespoły śpiewacze „Strzelce” i „Klonowianki” wzięły udział  w     I Biesiadzie z Kulturą, której organizatorem był Żychliński Dom Kultury. Głównymi założeniami i celami Przeglądu było pielęgnowanie tradycji biesiadnych i ludowych oraz integracja środowiska seniorów.

Grupy z naszej gminy: „Strzelce” (kier. Ewa Karbowska) i „Klonowianki” (kier. Tadeusz Sobczyk), działające pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Strzelcach, wspaniale zaprezentowały się na żychlińskiej scenie, a ich repertuar spotkał się z gorącym przyjęciem licznie zgromadzonej publiczności.

Nasza folklorystyczna reprezentacja w ostatnim czasie swymi artystycznymi występami uświetniła także „Dzień wędkarza”, zorganizowany przez Koło PZW Metalurg Kutno oraz zebranie sprawozdawcze Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koła Miejsko-Powiatowego w Kutnie.

Feryjna eskapada

Dzieci z terenu gminy Strzelce podczas ferii zimowych miały możliwość skorzystania       z przygotowanych  z myślą o nich wyjazdach do Łodzi, których organizatorami był Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna w Strzelcach.

Program feryjnych eskapad obejmował wizytę w Cinema City, gdzie najmłodsi obejrzeli film „Sing” oraz „Ostatni smok świata”. Następnym etapem wycieczek była „ścianka wspinaczkowa”   w Stratosferze, a wyjazdy zakończyła wizyta w sali zabaw „Figloraj”.

Uśmiechy na twarzach dzieci świadczyły, że program wycieczek spełnił oczekiwania wszystkich uczestników wyjazdu.

 

ORLIK 2016

Kolejna edycja rozgrywek piłkarskich dobiegła końca, a jej koordynatorami był Paweł Kacprzak   i Janusz Karbowski, animatorzy strzeleckiego „ORLIKA”.

Organizatorami tych sportowych zmagań był urząd gminy, placówki oświatowe oraz ośrodek kultury, a uczestniczące drużyny otrzymały medale i okazałe puchary ufundowane przez Wójta Gminy Strzelce Tadeusza Kaczmarka.

Zespół „Strzelce” z wizytą w Kutnie

Zespół śpiewaczy „Strzelce” wystąpił w części artystycznej spotkania noworocznego , które odbyło się 21 stycznia 2017 roku w Domu Opieki Społecznej w Kutnie, prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek.

Grupa działająca pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Strzelcach zaśpiewała najpiękniejsze kolędy i piosenki ludowe, które zostały gorąco przyjęte przez licznie zebranych pensjonariuszy DPS-u.

Uroczystość w Długołęce

W Święto Trzech Króli, 6 stycznia 2017 roku w sali OSP w Długołęce odbyło się spotkanie noworoczne połączone z Dniem Babci i Dziadka. Organizatorem tej wzruszającej uroczystości było Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Długołęce pod przewodnictwem Anny Szpik, Ewy Karbowskiej – radnej gminy Strzelce oraz sołtys wsi Długołęka, Elżbiety Fabianowskiej.

Wydarzeniu towarzyszył występ grup śpiewaczych „Strzelce” i „Klonowianki’, a zebrani mogli wspólnie z zespołami zaśpiewać najpiękniejsze kolędy, pieśni ludowe i piosenki dedykowane seniorom.

Dla wszystkich przybyłych na spotkanie organizatorzy przygotowali poczęstunek, a przy wspólnym stole towarzyszyła rodzinna i życzliwa atmosfera.