Warning: file_put_contents(//wp-content/uploads/pe-public-institutions/css/theme.css): failed to open stream: Permission denied in /wp-content/plugins/pe-public-institutions-plugin/less-compiler/Cache.php on line 123

– Gminna Biblioteka Publiczna

MISJA BIBLIOTEKI’

Pogotowie czytelnicze

WYNIKI KONKURSU: MISIOWY OBRAZEK

Serdeczne gratulacje dla młodych artystów! Dzisiejszego ranka komisja konkursowa w składzie: dyrektor GBP – Klaudia Baranowska, bibliotekarka – Agnieszka Łysiak oraz dyrektor GOK – Marek Syska po burzliwej naradzie podjęła w sprawie wyniki konkursu: MISIOWY OBRAZEK.
Kategoria wiekowa 3-6 lat:
I miejsce – Hubert Głydziak – Miś Uszatek (C. Janczarski)
II miejsce – Pola Zieleniewska – Miś Paddington (M. Bond)
III miejsce – Krzysztof Marszałek – Miś Pako – Podróżuję (V. Suplata)
Kategoria wiekowa 7-9 lat:
I miejsce – Łucja Sieradzon – Złotowłosa i Trzy Misie (J. Brzechwa)
II miejsce – Blanka Zieleniewska – Kubuś Puchatek (A.A. Milne)
III miejsce – Liliana Marszałek – Miś Pako Alpinista (V. Suplata)
Po odbiór nagród zapraszamy od czwartku, 1 grudnia.
UWAGA! WSZYSTKICH BIORĄCYCH UDZIAŁ ZAPRASZAMY PO ODBIÓR DYPLOMÓW. A naliczyliśmy w sumie 64 prace
Specjalne podziękowania należą się sponsorowi nagród – firmie Hurt-Pap oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie.

INFORMACJA:

————————————


Konkurs – Lubię moją bibliotekę.

REGULAMIN KONKURSU Lubię moją bibliotekę

————————————

REGULAMIN KONKURSU NA FACEBOOKU

 

———————————–

Czas na konkurs 🙂
Wraz z Hurt-Pap oraz Radio Q 100,7 FM pragniemy zaprosić milusińskich do zabawy. A Wy, drodzy użytkownicy Facebooka jakich misiowych bohaterów znacie/lubicie?
Karta zgłoszeniowa – do pobrania
 
———————————

Otwieramy kolejny sezon akcji „Mała książka – wielki człowiek”!

Gminna Biblioteka Publiczna w Strzelcach kontynuuje kampanię „Mała książka – wielki człowiek””.

Przypominamy, że akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

W roku szkolnym 2022/2023 na nowych i już zapisanych czytelników  (dzieci w wieku przedszkolnym: roczniki 2016-2019) czekają specjalne wyprawki czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki – zestaw książek dla najmłodszych i do czytania przez rodzica, Karta Małego Czytelnika.

Po każdej wizycie w bibliotece podczas której dziecko wypożyczy co najmniej jedną książkę, na Karcie Małego Czytelnika pojawi się naklejka. Po zebraniu dziesięciu naklejek zostanie m.in. uhonorowane imiennym dyplomem.

Zachęcamy rodziców, by jak najczęściej zabierali swoje dzieci do świata książek, które przekazują wiedzę, dostarczają dobrych wzorców zachowania, rozwijają zainteresowania
i pozwalają wspólnie spędzić czas. Warto dziecku czytać książki i warto odwiedzać z nim bibliotekę. Bo miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

Nasza Biblioteka już po raz czwarty uczestniczy w ogólnopolskiej  kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt realizowany jest przez Instytut Książki ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Materiały do pobrania:

LIST DO RODZICÓW

ZGODA RODZICÓW

———————————

 

 

 

🍂🍁 To już październik! 🍂🍁
🧉Kocyk, coś ciepłego i dobra książka z Twojej biblioteki to przepis na ulepszenie sobie życia!☕️🫖📚📖🥰

 

Zapraszamy w poniedziałek 26 września

Gminna Bibliotek Publiczna – aktualności

 

Weekendowe polecajki czytelnicze czas start!😆
Najnowsza książka Jacka Ostrowskiego 🥰
Stan wojenny trwa w najlepsze. Mecenas Zuza Lewandowska musi się zmierzyć ze sprawą zabójstwa trzech bibliotekarek…
( nic nie sugerujemy 😂 my chcemy jeszcze pożyć i pracować dla Was kochani)
To jest jedno z jej najtrudniejszych dochodzeń.
Morderca okazuje się być jej godnym przeciwnikiem, a sama zagadka kryminalna wymaga wyjątkowego zaangażowania. Jak tego dokonać, kiedy krok w krok za Zuzą podążają wynajęte zbiry?
Problemy się nawarstwiają. Proboszcz nie chce zdradzić tajemnicy spowiedzi, która może okazać się kluczowa dla jej śledztwa, a wyjaśnienie jednej sprawy tworzy następną i to jeszcze bardziej zawiłą. Zagadka goni zagadkę. Zuza łamiąc swoje zasady zatrudnia aplikantkę. Co z tego wyniknie? Jak potoczą się losy znanej z ciętego języka bohaterki?
Zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzelcach po nowości książkowe zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

8 maja – 💐DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK 🥰 Czytasz?… 📚Rozkwitasz!…🌷„Książki 📚są lekarstwem dla umysłu” /Demokryt z Abdery/ 🥰Kochani nasi Czytelnicy zapraszamy do biblioteki.❤ Z okazji Naszego Święta 💐życzymy sobie więcej czytelników niż książek…niech się dzieje💐 😍Dziękujemy, że jesteście 😘

🌎Światowy Dzień Książki📚📖 i Praw Autorskich w bibliotece📚📖

Dziś do naszej biblioteki w odwiedziny przyszły przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Strzelcach. Opowiedzieliśmy im jak powstaje książka 📚📖 z czego się składa, jakie są rodzaje książek📚📖 oraz jak o nie dbać. Przedszolaki poznały zasady funkcjonowania biblioteki, dowiedziały się co należy zrobić żeby zostać czytelnikiem i jak wypożyczać książki📚📖 Świętowaliśmy i zachęcaliśmy do czytania!!!

A dlaczego warto czytać książki? 📚📖

🟥Stymulują umysł🧠

🟪Uspokajają🧘‍♀️

🟦Poprawiają sen🛌

🟩Pogłębiają wiedzę📖

🟨Wzbogacają słownictwo🆒

🟧Poprawiają pamięć🤔

🟥Rozwijają empatię😻😍

🟪Pobudzają wyobraźnię🌠🎆🌅🛤

„Książka 📚📖 przyjaciel, który nigdy nie zawodzi” #Światowy#Dzień#Książki#Praw#Autorskich#biblioteka#przedszkole#świętujemy#cz1… Jutro część 2 🙃😉

Przyjmijcie od nas najlepsze świąteczne życzenia🐣🐑🐥🐇🌼
Niech nadchodzące Święta Wielkanocne będą czasem spokoju i radości ze spotkań z bliskimi!🐣🐥🐑🐇🌼

 

Kochani nasi Czytelnicy!
W 2022 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Strzelcach czynna będzie

w wybrane soboty w godzinach 8.00-12.00
Harmonogram pracy Biblioteki w soboty będziemy podawać na bieżąco.
A po raz pierwszy zapraszamy serdecznie 5 lutego
!

Rusza akcja Polskiej Izby Książki „Supermoc książek w domu”!

 

Z dziećmi należy czytać od pierwszego roku ich życia – to prawda powszechnie znana. Ale czy wiemy, jak się za to zabrać? Akcja „Supermoc książek w domu” w prosty i czytelny sposób odpowiada na to pytanie.
Aby czytanie dzieciom stało się dobrą praktyką w każdym domu, potrzeba naprawdę niewiele. Dlatego nasza kampania ma na celu dotarcie do rodziców z prostymi zasadami, które pomogą im przezwyciężyć pierwsze obawy i zainwestować w przyszłość dzieci. Przygotowaliśmy wsparcie w postaci plakatów, webinarów i innych materiałów, które w prosty sposób nauczą rodzica, jak zacząć czytać, na co zwrócić uwagę i kogo prosić o ewentualną radę. Materiały pomogą pokonać barierę niemocy i uruchomić „Supermoc książek w domu”.
Od pięciu lat prowadzimy kampanię „Mała książka – wielki człowiek”, w ramach której podarowaliśmy dzieciom ponad 3 miliony bezpłatnych książek. „Supermoc książek w domu” to akcja, która stanowi jej dopełnienie, dlatego z przyjemnością objęliśmy patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem – podkreśla Dariusz Jaworski, Dyrektor Instytutu Książki. Poziom czytelnictwa w Polsce, pomimo ostatnich wzrostów, nadal wymaga mocnego wsparcia. Pomysł wspierania rodziców dzięki współpracy z przedszkolami i bibliotekami uważamy za trafny – nauczyciele i bibliotekarze są autorytetami, mają na rodziców wpływ. Wspieramy ten kolejny etap akcji „Supermoc książek” – zaznacza Tomasz Makowski, Dyrektor Biblioteki Narodowej.
Czytanie książek jest niezbywalnym fundamentem poprawnego funkcjonowania każdego z nas w społeczeństwie – bo kompetencje czytelnicze są nam po prostu w życiu niezbędne.- podkreśla Robert Piaskowski, pełnomocnik Prezydenta Krakowa ds. Kultury. Wrocław wspiera rodziców w ich wysiłkach na rzecz budowania czytelnictwa dzieci bo przyszłość młodego pokolenia w potężnym stopniu będzie właśnie zależeć od ich kompetencji czytelniczych – dopowiada Irek Grin, Dyrektor Wrocławskiego Domu Literatury i Fundacji Olgi Tokarczuk.–.
„Supermoc książek w domu” to część szeroko zakrojonego projektu proczytelniczego, który wystartował w Światowy Dzień Książki w 2021 roku publikacją „Supermoc książek. Poradnik upowszechniania czytania” dzięki wspólnej inicjatywie Fundacji Powszechnego Czytania, Polskiej
Izby Książki, Fundacji Olgi Tokarczuk, KBF – operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO i Wrocławskiego Domu Literatury, operatora programu Wrocław Miasto Literatury UNESCO. Jesienią 2021 roku ukazała się publikacja „Supermoc książek w przedszkolu. Jak rozwijać kompetencje czytelnicze dzieci?”, która dzięki współpracy z wydawnictwem Nowa Era dotarła do przedszkoli w ponad piętnastu tysiącach egzemplarzy. „Supermoc książek w domu” to kolejny krok, który robimy w coraz szerszym gronie zaangażowanych instytucji i podmiotów, ku wspólnemu celowi jakim jest podniesienie poziomu czytelnictwa w Polsce – podsumowuje Maria Deskur, prezeska Fundacji Powszechnego Czytania, szefowa wydawnictwa Słowne.
Akcję „Supermoc książek w domu. Jak czytać z dzieckiem?” razem podpisało blisko dwadzieścia różnych podmiotów: miasta, festiwale, fundacje, instytucje kultury. Działamy razem, bo sprawa jest naprawdę ważna i jednocześnie trudna; każdy z nas ma nieco inne doświadczenie, perspektywę, własne obszary i metody działań ale wszyscy mamy jeden cel. Wierzymy, że razem jesteśmy w stanie diagnozować potrzeby, niwelować przeszkody oraz wykorzystywać potencjał, by w rezultacie skuteczniej wpływać na dorosłych i inspirować dzieci
– wyjaśnia Agnieszka Karp-Szymańska, prezeska Fundacji Czas Dzieci.
Dzięki zaangażowaniu drukarni Abedik i wydawnictwa Nowa Era plakaty zostaną dostarczone do placówek przedszkolnych w całej Polsce. Informacja o „Supermocy książek w domu” trafi do rodziców dzięki kampanii promocyjnej prowadzonej przez Selectivv, partnera technologicznego akcji. Wszystkie materiały będą dostępne nieodpłatnie na www.fpc.org.pl/wdomu. Zapraszamy do pobierania!

Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia🌲

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0 NA LATA 2021–2025 Priorytet 1🙂
👉Kochani nasi Zaczytani,🥰 miło nam poinformować, że w 2021 roku Gminna Biblioteka Publiczna w Strzelcach na realizację zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych – Priorytet 1, Kierunek Interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0” uzyskała środki finansowe Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w wysokości :
🟡Kwota dofinansowania: 2 690,00 zł
🟢Wkład własny Gminnej Biblioteki Publicznej w Strzelcach: 4 995,71 zł😍
🟡Będziemy wdzięczni za Wasze sugestie jakie książki chcielibyście przeczytać, postaramy się spełnić życzenia 🥰
🟢Zapraszamy do naszej Biblioteki, czekamy na Was 💖

Bartek Zimny !!!

W poniedziałek w Gminnym Ośrodku Kultury w Strzelcach odbyło się spotkanie z Bartkiem Zimnym – tancerzem, instruktorem, autorem książki „3 fundamenty”.

Podczas spotkania w Strzelcach – Bartek Zimny promował swoją książkę „3 Fundamenty”, a także aktywny tryb życia i tłumaczył, jak ważna jest w naszym życiu pasja i zarażanie innych pozytywną energią.

Bartek Zimny to trener personalny, instruktor breakdance, zwycięzca Ogólnopolskich Zawodów Breakdance BREAK GENERATION 2019, pasjonat tańca breakdance, zdrowego stylu życia i budowania motywacji poprzez zmianę sposobu myślenia. Na swoim kanale – Bartek z Pasją – publikuje wywiady z ludźmi inspirującymi i dzielącymi się swoją pasją z innymi.

Organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Strzelcach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Strzelcach.

Zapraszamy na spotkanie z Bartkiem Zimnym!

— Spotkanie z Bartkiem Zimnym – tancerzem, instruktorem, autorem książki „3 fundamenty”, odbędzie się w najbliższy poniedziałek w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Strzelcach. Początek o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Organizatorem spotkania jest Gminna Biblioteka Publiczna w Strzelcach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Strzelcach.

Bartek Zimny to trener personalny, instruktor breakdance, zwycięzca Ogólnopolskich Zawodów Breakdance BREAK GENERATION 2019, pasjonat tańca breakdance, zdrowego stylu życia i budowania motywacji poprzez zmianę sposobu myślenia. Na swoim kanale – Bartek z Pasją – publikuje wywiady z ludźmi inspirującymi i dzielącymi się swoją pasją z innymi.

Podczas spotkania w Strzelcach – Bartek Zimny promował będzie swoją książkę „3 Fundamenty”, a także aktywny tryb życia i tłumaczył, jak ważna jest w naszym życiu pasja i zarażanie innych pozytywną energią.– Człowiek to budowla, która aby przetrwać, potrzebuje stabilnego i trwałego podparcia. Takim podparciem są trzy fundamenty – aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie i sposób myślenia. Jak zbudować każdy z tych elementów? Odpowiedź znajdziesz w mojej książce. Zawiera ona proste porady i gotowe plany działania. Poprzez małe, często niezauważalne zmiany, możesz poprawić swoje zdrowie oraz jakość swojego życia. W „3 fundamentach” znajdziesz zestawy ćwiczeń, wzbogacone opisami, praktycznymi wskazówkami i fotografiami. Dowiesz się, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia i unikać błędów. Bonusem są filmy z ćwiczeniami, które obejrzysz na YouTube i wykonasz je jednocześnie ze mną – zaprasza Bartłomiej Zimny.

Początek spotkania w poniedziałek, 27 września o godzinie 17.00. Wstęp jest wolny. Obowiązuje reżim sanitarny.

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Strzelcach przekazuje informację Koordynatora Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w Strzelcach dotyczącą – KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA PRZEDSZKOLI „Liczymy się dla Polski”
Konkurs Plastyczny dla przedszkoli organizowany przez Urząd Statystyczny w  Łodzi ma na celu promowanie idei i wartości  Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 jako źródła wiedzy na temat Polski i jej mieszkańców.
Tematem Konkursu jest przygotowanie plakatu ilustrującego hasło Narodowego Spisu Powszechnego „Liczymy się dla Polski”, zgodnego z ideą spisu ludności.
Prace konkursowe będą oceniane w kategorii plastycznej. Termin nadsyłania prac 30.06.2021r.

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Strzelcach przekazuje informację Koordynatora Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w Strzelcach dotyczącą KONKURSU na amatorski film promujący ideę Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 „Dlaczego liczy się każdy?”
Konkurs ma na celu promowanie idei Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 oraz stwarza Uczestnikom możliwość zaprezentowania talentu, kreatywności i pomysłowości.
Zadaniem Uczestnika jest wykonanie filmu promującego ideę spisu powszechnego, który w sposób oryginalny, pomysłowy i kreatywny odpowie na pytanie „Dlaczego liczy się każdy?”
Konkurs kierowany jest do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych.
https://lodz.stat.gov.pl/nspkonkursfilmowy -uruchomiona została strona internetowa, na której zamieszczone będą wszystkie informacje związane z konkursem.

 

Książki zakupione do końca września 2018 roku

Książki zakupione w październiku 2018r. (1/2)

Książki zakupione w październiku 2018r. (2/2)

 

 

 

Back to top