– Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Projekt edukacji ekologicznej „EkoZuchy”

 W roku szkolnym 2016/2017 w Gminnym Przedszkolu w Strzelcach był realizowany projekt edukacji ekologicznej „EkoZuchy” autorstwa Iwony Kaczmarskiej i Agnieszki Zieleniewskiej dofinansowany           w formie dotacji na kwotę 9 844,00 zł przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu pn. „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach w roku szkolnym 2016/2017”.

W ramach realizacji działań zaplanowanych w projekcie „EkoZuchy” odbyły się wycieczki do: ZOO w Borysewie, gospodarstwa sadowniczno-ogrodniczego p. Ciesielskich w Mariance, gabinetu stomatologicznego, Raciborowa – ścieżka edukacyjna, ogrodu botanicznego w Łodzi, Ekologicznego Gospodarstwa Rolnego p. Rutkowskich w Dąbkowicach. Odbyły się warsztaty z rodzicami pod hasłem „O siebie dbamy i zdrowo się odżywiamy” połączone z pogadanką na temat zdrowego odżywiania. Podczas spotkania dzieci wspólnie z rodzicami wykonały zdrowe kanapki ze świeżymi warzywami. Dn. 03.06.2017r. miał miejsce piknik rodzinny „Mówi zuch -potrzebny ruch!”, podczas którego rozstrzygnięto ogłoszony wcześniej konkurs mody ekologicznej „Modny EkoZuch” na wykonanie wspołnie z rodzicami ubrania z surowców wtórnych. Zgodnie z zaplanowanymi działaniami przeprowadzono międzygrupowy konkurs wiedzy o zdrowym odżywianiu „Wiedzę mam o zdrowie dbam”. Wspólnie z przedszkolakami z oddziału przy Szkole Podstawowej zorganizowano bieg przedszkolaków „Sprintem do maratonu” po którym odbył się konkurs na wykonanie plakatów „EkoZuchy na Orliki”. Ponad to w ciągu trwania roku szkolnego zorganizowano :”Dzień bez zabawek”, „Dzień Ziemi – dniem pustych sal” – zajęcia w terenie, sprzątanie świata, „Eksperymentarium” – zabawy badawcze. Zgodnie z tematyką kompleksową realizowano zajęcia dydaktyczne związane z bieżącymi wydarzeniami, zmianami pór roku.

Back to top