– 👩‍🚒 Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” 2023🚒

W dniu 30 marca 2023 roku o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Strzelcach po raz kolejny odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” organizowany przez Wójta Gminy Strzelce, Szkołę Podstawową w Strzelcach, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie oraz Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP.
👩‍🚒 Organizowany corocznie konkurs ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.
👩‍🚒 W tegorocznym turnieju wzięło udział 10 uczniów szkoły podstawowej z gminy Strzelce, którzy odpowiadali na 35 pytań testowych. Uczestnicy mierzyli się z pytaniami min. na temat funkcjonowania straży, sprzętu strażackiego i bezpieczeństwa.
👩‍🚒 Aby wyłonić zwycięzców konieczne było przeprowadzenie dogrywki. Ostatecznie jury eliminacji gminnych w skład którego weszli min.:
👩‍🚒 mł. asp. Andrzej Pasternak – przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie
👩‍🚒 Tomasz Grabowski– Prezes Zarządu Oddział Gminnego Związku OSP RP Gminy Strzelce
👩‍🚒 Jolanta Piotrowicz-Albiniak – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzelcach
👩‍🚒 Grzegorz Pasiewicz – Komendant Gminny ZOSP RP w Strzelcach
👩‍🚒 Marian Adamusiak – Honorowy Prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP w Strzelcach
wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach:
🚒I grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy I-IV)
🥇I miejsce – Gracjan Kubryn
🥈II miejsce – Lena Ciesielska
🥉III miejsce – Lidia Michalak
🚒II grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy V-VIII)
🥇I miejsce – Szymon Napolski
🥈II miejsce – Zuzanna Pakulska
🥉III miejsce – Jan Rutkowski
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy📜 i nagrody książkowe📖, które wręczył Wójt Gminy Strzelce Tomasz Grabowski.
🚒Uczniowie, którzy zdobyli dwa pierwsze miejsca w obu kategoriach przeszli do kolejnego etapu i będą reprezentować Gminę Strzelce w eliminacjach na szczeblu powiatowym.
🚒Serdecznie dziękujemy opiekunom uczniów za ich przygotowanie do konkursu, uczestnikom gratulujemy wiedzy, a zwycięzcom życzymy sukcesów w kolejnym etapie.