Warning: file_put_contents(//wp-content/uploads/pe-public-institutions/css/theme.css): failed to open stream: Permission denied in /wp-content/plugins/pe-public-institutions-plugin/less-compiler/Cache.php on line 123

– Co słychać w Gminnym Przedszkolu?

Rok szkolny 2019/2020 rozpoczął się w Gminnym Przedszkolu bardzo prężnie i aktywnie. Przedszkole, powiększone zostało o 3 oddziały, które na zasadzie użyczenia sal przez Szkołę Podstawową, znajdują się w budynku Szkoły przy ul. Szkolnej 3. Do Gminnego Przedszkola uczęszcza 103 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Zgodnie, z zatwierdzonym przez Radę Pedagogiczną i Radę Rodziców Harmonogramem Uroczystości i Imprez, w Gminnym Przedszkolu miały miejsce ciekawe i angażujące całą przedszkolną społeczność uroczystości i imprezy. Poniżej przedstawiamy informacje o wybranych z nich:

  • BAL JESIENI

Mimo, iż opadają liście i jest chłodno, jesienią wcale nie musi być smutno…! Jesienny bal odbył się 25 października w Gminnym Przedszkolu! Przedszkolaki przebrane były w bardzo ciekawe stroje. Podziękowania należą się nauczycielkom z oddziałów dzieci starszych oraz rodzicom za pomoc. Na balu bawiły się: jeże, wiewiórki, muchomory, liście, Pani Jesień, owoce i warzywa. Wszyscy śpiewali jesienne piosenki, prezentowali swoje stroje i bawili się w jesiennym nastroju. Były zagadki, korowody, kółeczka i wężyki.

  • PAMIĘTAMY….SPACER NA CMENTARZ PARAFIALNY

31 października przedszkolaki udały się na cmentarz parafialny , aby odwiedzić groby żołnierzy Wojska Polskiego, poległych we wrześniu 1939 roku w obronie naszej Ojczyzny oraz nauczycieli. Wychowankowie naszego przedszkola zapaliły znicze i chwilą zadumy i ciszy oddały hołd zmarłym..Dzieci poznały sens i znaczenie Święta Zmarłych- 1 listopada. Wyniesiona z tego nauka pozwoli dzieciom zrozumieć istotę pamięci, szacunku i tradycji.

  • WYCIECZKI

-15 października Przedszkolaki z grup Motylki i Pszczółki pojechały na wycieczkę do KDK-u na przedstawienie pt ,,Shrek”. Dzieci bawiły się również na świeżym powietrzu w ,,pomalowanym” barwami jesieni parku Traugutta.

-Przedszkolaki z grup Żabki, Sówki i Biedronki, pojechały na wycieczkę do Łodzi. Pierwszym punktem wycieczki było obejrzenie przedstawienia w Teatrze Piccolo pt.,,Urodziny Baby Jagi”. Spektakl od samego początku żywo zainteresował dzieci. Wspaniali aktorzy, piękne stroje, humorystyczny scenariusz oraz mnóstwo melodyjnych piosenek sprawiło, że mali widzowie bawili się doskonale. Spektakl grany był z udziałem publiczności, dzieci z chęcią uczestniczyły w proponowanych konkursach. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w sali zabaw Twister. Dzieci brały udział w warsztatach kreatywnych- piaskowe obrazki oraz bawiły się aktywnie w sali zabaw. Wycieczka była bardzo udana!

-W ramach udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym ,,Las, dwa trzy,- matematyczne przygody wśród przyrody” , w dniu 14.11.2019r. grupy Żabki, Sówki i Biedronki udały się na wycieczkę do lasu w Raciborowie- Nadleśnictwo Chrosno. Atrakcją był spacer po jesiennym ścieżką edukacyjną i obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin i zwierząt. Poznawano przyrodę patrząc, słuchając i oglądając różne okazy przyrodnicze: liście, mrowisko, korę drzew, rośliny. Przedszkolaki dowiedziały się także, dlaczego niektóre drzewa w lesie są wycinane, zobaczyły jak wyglądają rośliny zaatakowane przez szkodniki.

  • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

7 listopada odbyło się uroczyste pasowanie przedszkolaków. Był to pierwszy tak ważny i zarazem poważny debiut przedszkolaków z najmłodszej grupy.
Dzieci przez wiele dni pilnie uczyły się piosenek, wierszyków i układów tanecznych, cierpliwie znosiły próby części artystycznej. Goście z przyjemnością obejrzeli program artystyczny przygotowany przez dzieci, nagradzając ich brawami. Grupa maluszków z uśmiechem zaprezentowała swoje umiejętności, które zdobyła podczas pobytu w przedszkolu. Dzieci dały tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Pani Dyrektor oraz Pan Wójt pasowali każde dziecko na pełnoprawnego przedszkolaka. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Na koniec uroczystości był też słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkim przedszkolakom gratulujemy i życzymy sukcesów w grupie przedszkolnej.

  • KONKURS PLASTYCZNY

W placówce został zorganizowany konkurs rodzinny, w ramach udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym ,,Las, dwa,trzy- matematyczne przygody wśród przyrody”. Zadaniem było wykonanie pracy plastycznej o tematyce jesiennej, techniką origami. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością, każda praca była ciekawa i starannie wykonana. Jury nagrodziło najciekawsze prace i wręczyło nagrody. Laureatom gratulujemy.

 

  • MAŁE PRZEDSZKOLAKI POKAZAŁY WIELKI GEST

Nauczyciele, rodzice i wychowankowie Przedszkola wzięli udział w zbiórce karmy i koców dla zwierzaków z Felkowy Stryszek- Dom Tymczasowy. Dzięki tym działaniom, dzieci uczyły się wrażliwości na cierpienie i potrzeby bezdomnych, porzuconych zwierząt, jednocześnie miały dowód na to, że nawet drobny gest może mieć ogromne znaczenie! W tym dniu, czyli 25 października, obchodzony był Dzień Kundelka –czyli wszystkich wielorasowych psów. Data 25 października to również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla nich! Drodzy Rodzice serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie i pomoc w dostarczeniu karmy i koców:)

  • SZKOŁA DO HYMNU-AKCJA MEN

Gminne Przedszkole czynnie zaangażowało się w udział w akcję #Szkoła Do Hymnu organizowanej przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży. Odśpiewaliśmy 4 zwrotkowy hymn Polski o godzinie 11.11 Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”. 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Przedszkolaki z powagą odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego.

  • PODZIĘKOWANIA OD PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ANDRZEJA DUDY

Nasze przedszkole otrzymało niezwykły list – pisemne podziękowanie od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Prezydent docenił w ten sposób działania przedszkola związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pan Prezydent w swoim liście dziękuje całej społeczności przedszkolnej za udział w Międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała” (edycja 2018/2019), za kształtowanie młodych pokoleń w duchu patriotyzmu. Z podziękowaniami otrzymaliśmy flagę Rzeczypospolitej Polskiej, symbol naszej tożsamości. Słowa uznania głowy naszego państwa, kierowane do nauczycieli, są dla nas ukoronowaniem naszej pracy i motywacją do dalszego działania w kształtowaniu postaw patriotycznych naszych wychowanków. W tym roku szkolnym nasze przedszkole kontynuuje udział w projekcie edukacyjnym.

Back to top