– Zespoły z Gminy Strzelce na występach w Bukowinie Tatrzańskiej🥰

W dniach 10-14 sierpnia 2022 roku odbył się Festiwal Folkloru Polskiego 56. „Sabałowe Bajania”, Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych w Bukowinie Tatrzańskiej.
W tej prestiżowej imprezie zaprezentowała się grupy śpiewacze z Gminnego Ośrodka Kultury w Strzelcach – „Strzelce” i „Klonowianki”, zdobywając wyróżnienia w kategorii konkursu śpiewu grupowego.
Zespół „Strzelce” wystąpił w składzie: Ewa Karbowska – kierownik, Stanisława Jaśkiewicz, Aldona Mogielska, Zofia Danielewicz, Barbara Kamińska i Arkadiusz Kamiński, a w zespole „Klonowianki” zaśpiewały: Alicja Solarska – kierownik, Czesława Marszałek, Jadwiga Świerczyńska, Maria Maćczak i Janina Maciejewska.
Wójt Gminy Strzelce -Tomasz Grabowski oraz Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Spraw Socjalnych oraz Sportu – Witold Morawski, pogratulował zespołom udanego występu i zdobytych wyróżnień, życząc im dalszych sukcesów na festiwalach i przeglądach w całej Polsce.