– GMINA STRZELCE WZIĘŁA UDZIAŁ W AKCJI ,,POD BIAŁO-CZERWONĄ˝🇵🇱

#PodBiałoCzerwoną

🛑 Szanowni Mieszkańcy, w dniu 9 listopada 2022 roku Gmina Strzelce zakończyła realizację zadania pn. „Zakup i instalacja masztu i flagi”.🇵🇱
🛑 Przed Urzędem Gminy w Strzelcach stanął maszt, na którym z dumą powiewa Flaga Narodowa.🇵🇱
🛑 Inicjatywę zrealizowano pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w związku z zadaniem pn. Zakup masztu i flagi wraz z ich instalacją w miejscowości Strzelce w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”.🇵🇱
🛑 Założeniem projektu „Pod biało-czerwoną” było sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag 🇵🇱 dla każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu.
🛑 Inicjatywa zakupu masztu i flagi 🇵🇱 zależała od naszych mieszkańców, którzy z zapałem oddawali głosy podczas akcji „Pod biało-czerwoną”.

To dzięki Państwu nasza gmina zakwalifikowała się do możliwości sfinansowania zakupu masztu, za co serdecznie dziękujemy.
Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.

🛑 Umieszczenie flagi 🇵🇱 na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.
🛑 Niech maszt z flagą Polski 🇵🇱 przypomina o Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny oraz zachęca do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Oto efekt naszego wspólnego zaangażowania i dowód na to, jak ważne są dla nas symbole narodowe.
🛑 W uroczystości uczestniczyli: Wójt Gminy Strzelce Tomasz Grabowski, Radni i Sołtysi Gminy Strzelce oraz pracownicy urzędu i przedstawiciele jednostek podległych.

#PodBiałoCzerwoną