– Nadanie odznaki honorowej „Zasłużony dla Kultury Polskiej” dla Pani Ewy Karbowskiej‼️

🟢W związku z Jubileuszem 35-lecia Zespołu Śpiewaczego „Strzelce”, działającego pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Strzelcach, wice-prezes Rady Ministrów, Minister kultury i dziedzictwa narodowego Pan prof. Piotr Gliński nadał odznakę honorową „ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ” Pani Ewie Karbowskiej – kierowniczce zespołu „Strzelce” za zaangażowanie w upowszechnianiu tradycji ludowej i ochronę lokalnego dziedzictwa kulturowego.
🟡W imieniu Pana Premiera Piotra Glińskiego aktu dekoracji dokonał Senator RP Przemysław Błaszczyk.
🔴Pani Ewa Karbowska jest jednym z pomysłodawców zorganizowania na terenie gminy Strzelce Przeglądu Pieśni Ludowej „Kto śpiewa troski rozwiewa”, którego pierwsza edycja miała miejsce w 2015 roku.
Pani Ewa posiada następujące odznaczenia i medale:
✅1984 rok – Brązowe Odznaczenie im. Janka Krasickiego
✅1986 rok – Odznaka „Za Zasługi dla województwa płockiego”
✅1998 rok – Odznaka Zasłużony Działacz Kultury
✅2014 rok – Brązowy Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”
🔵Wieloletnia aktywność artystyczna Pani Ewy Karbowskiej oraz działania w zakresie upowszechniania i propagowania kultury regionu, zasługuje na najwyższy szacunek i uznanie.